flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

До підозрюваного у незаконному позбавленні волі громадянина Польщі застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою

28 липня 2020, 16:09

У Центральному районному суді м.Миколаєва обрано запобіжний захід 40-річному місцевому мешканцю, підозрюваному у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.146, ч.3 ст.289 КК України (незаконне позбавлення волі людини, незаконне заволодіння транспортним засобом).

Відповідно до матеріалів клопотання, останній діючі у складі групи з чотирьох осіб, реалізуючи свій умисел, спрямований на незаконне позбавлення волі громадянина Польщі, з метою заволодіння його майном, 25.07.2020 року, близько 14.00 , перебуваючи по вул.Московська у м.Миколаєві, шляхом застосування насильства до останнього посадили його на пасажирське сидіння належного йому автомобілю «Porshe Macan S», після чого поїхали у напрямку м.Одеса.

Відповідно до матеріалів клопотання, підозрювані зав’язали очі потерпілого та наносили йому удари. На його прохання випустити його з автомобіля не реагували, мету своїх дій не пояснювали.

У подальшому автомобіль був зупинений співробітниками поліції, а підозрюваних було затримано.

У судовому засіданні чоловік проти підозри заперечив, зазначав, що є публічною особою, засновником громадської організації з протидії незаконному розповсюдженню наркотиків, відзначений численними подяками, про обставини, викладені у клопотанні йому нічого не відомо, момент затримання та яким чином опинився в автомобілі у якому везли потерпілого не пам’ятає, оскільки останнім часом погано себе почуває, інші фігуранти зазначеного провадження йому не знайомі.

У ході дослідження доданих до клопотання матеріалів суд, окрім іншого, з’ясував, що чоловік є підозрюваним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.189, ч.2 ст.289 КК України (вимагання, незаконне заволодіння транспортним засобом) у ще одному кримінальному провадженні.

05.05.2020 року його оголошено у державний розшук, а 18.05.2020 року ухвалою Печерського районного суду м.Києва надано дозвіл на затримання з метою приводу для обрання міри запобіжного заходу, на що останній пояснив, що йому не відомо про зазначені обставини.

Захисник зазначив, що підозра не знайшла свого підтвердження, ризики не доведені, відсутні підстави для застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Дослідивши матеріали клопотання та заслухавши думки сторін слідчий суддя Сергій Медюк ухвалив застосувати щодо підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою до 22.09.2020 року.

 

Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва