flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд закрив провадження у справі про вчинення депутатом Миколаївської міськради адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією

07 липня 2020, 18:37

Суддею Центрального районного суду м.Миколаєва Галиною Подзігун розглянуто протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, складений стосовно депутата Миколаївської міської Ради Анатолія Дюміна.

Відповідно до протоколу Анатолій Дюмін скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП (вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів).

А саме, 21.01.2020 року, проголосував на засіданні комісії міськради за питання щодо погодження розміщення групи тимчасових споруд (МАФ) для здійснення підприємницької діяльності ТОВ «Ю.», що належить його доньці, а також щодо винесення розгляд чергової сесії міськради питання про продовження договорів оренди низці підприємств, у тому числі зазначене ТОВ «Ю.».

Анатолій Дюмін вину у вчиненні зазначеного правопорушення не визнав та пояснив, що під час голосування питання, що стосувалось продовження договорів оренди не було оголошено, що серед підприємств є ТОВ «Ю.». Питання щодо погодження розміщення групи тимчасових споруд (МАФ) для здійснення підприємницької діяльності ТОВ «Ю.», 21.01.2020 року, прийнято не було. 04.02.2020 року він повідомив про конфлікт інтересів та утримався від голосування по даному питанню.

Його захисники з викладеними у протоколі обставинами не погодились та просили закрити провадження, посилаючись на недоведеність матеріалами справи вини у діях депутата, а також умислу.

У ході судового розгляду встановлено, що під час голосування за зазначені питання Анатолію Дюміну не було відомо, що у переліку підприємств щодо яких відбувалось голосування, знаходиться підприємство його доньки. Це підтверджується його показами, показами допитаних у ході розгляду депутатів міськради, які брали участь у засіданні зазначеної комісії, та дослідженими відеозаписами.

Із зазначених відеозаписів чітко вбачається, що голова комісії голова Комісії чітко не формулює зміст питань, та взагалі не називає найменування підприємств щодо яких вони виносяться, у зв'язку з чим не є зрозумілим за що саме проводиться голосування.

Водночас, суд дійшов висновку, що прийняте Комісією рішення про включення до порядку денного питання про продовження договорів оренди низці підприємств, зокрема ТОВ «Ю.», не може бути рішенням в повному розумінні ч.2 ст.172-7 КУпАП, оскільки фактичним результатом цього голосування є винесення зазначеного питання на розгляд сесії, де й буде прийняте відповідне рішення.

Також суд врахував позицію прокурора, який не підтримав протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією в цій частині.

Щодо голосування питання про погодження розміщення групи тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності ТОВ «Ю.», суд не вбачає склад адміністративного правопорушення в діях депутата, оскільки рішення прийняте не було, а 04.02.2020 року, останній повідомив про конфлікт інтересів та утримався від голосування.

Враховуючі зазначене, суд вважає недоведеним той факт, що приймаючи участь у голосуванні питань про продовження договорів оренди та про погодження розміщення групи тимчасових споруд Анатолій Дюмін умисно вчинив дії чи прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

За такого, суд постановив закрити провадження у справі про вчинення Анатолієм Дюміним, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

 

 

Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва