flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулось чергове засідання у справі щодо екс-депутата облради, обвинуваченого у недбалому зберіганні зброї, що призвело до смерті людини

24 листопада 2021, 13:43

У Центральному районному суді м.Миколаєва триває судовий розгляд у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього депутата Миколаївської обласної ради у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.264 КК України (недбале зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів, що спричинило загибель людей).

Судовий розгляд зазначеного провадження відбувається під головуванням судді Івана Дірка.

Нагадаємо, відповідно до матеріалів справи, екс-депутат, всупереч вимогам відповідної Інструкції щодо, зокрема, порядку зберігання зброї, 29.06.2020 року, залишив свій пістолет марки «Форт», для відстрілу патронів споряджених гумовими зарядами несмертельної дії, в автомобілі «Toyota», що належав його дружині.

Цього ж дня, після виниклої сварки, дружина екс-депутата, вийшла надвір, взяла з салону автомобіля зазначений пістолет, повернулась в будинок та, в одній з кімнат, здійснила собі постріл в область голови. Внаслідок отриманих травм, жінка померла.

У судовому засіданні, що відбулось, 24.11.2021 року, суд мав допитати свідка сторони обвинувачення, а саме матір загиблої жінки та двох свідків сторони захисту.

Прокурор повідомила, що зазначений свідок наразі перебуває у Польщі, звідки повернеться орієнтовно наприкінці березня наступного року, також зазначила, що матір загиблої надсилала клопотання щодо оголошення перерви до часу повернення в Україну.

Остання, за словами прокурора є ключовим свідком сторони обвинувачення і може повідомити обставини щодо того, де і як зберігалась зброя.

Водночас, на уточнююче запитання судді, прокурор повідомила, що вона не спілкувалась з зазначеним свідком особисто, а про суть можливих пояснень, їй відомо зі слів колишнього слідчого у провадженні та процесуального керівника.

Захисник повідомив, що згідно протоколу допиту зазначеного свідка під час досудового розслідування, інформацію щодо зберігання зброї жінка повідомляла зі слів доньки, окрім того, протокол містить лише одне речення, що містить інформацію про зброю. Також, захисник просив оголосити зазначений протокол, проте в закритому режимі, оскільки він містить відомості, що стосуються особистого життя його клієнта. Зазначене клопотання судом було задоволено.

Наразі, з метою підготовки до допиту, за допомогою засобів зв’язку, останнього свідка сторони обвинувачення, якою є матір загиблої жінки, у засіданні оголошено перерву.

Зазначимо, що сторона захисту від допиту заявлених ними свідків відмовилась.

 

 

Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва