flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Обрано запобіжний захід депутату Баштанської райради, підозрюваному, зокрема, у замаху на умисне вбивство двох осіб

27 травня 2021, 17:44

Слідчим суддею Центрального районного суду м.Миколаєва Дмитром Тішком розглянуто клопотання про обрання міри запобіжного заходу депутату Баштанської районної Ради, підозрюваному у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, п.п.1,12 ч.2 ст.115, ч.1 ст.263, ч.1 ст.263-1 КК України (закінчений замах на вбивство двох осіб, носіння і зберігання зброї без передбаченого законом дозволу, незаконна переробка вогнепальної зброї).

Відповідно до матеріалів справи, 13.05.2021 року, на сільськогосподарських угіддях поблизу с.Новоінгулка, Миколаївського району стався конфлікт між двома групами людей, який завершився стріляниною з вогнепальної зброї.

У ході конфлікту, депутат застосував проти опонентів карабін «Форт-201», в конструкцію якого було внесено зміни, які дозволяли здійснювати постріли автоматичними чергами. Внаслідок його дій, відповідно до матеріалів клопотання, 30-річний учасник конфлікту отримав вогнепальне поранення.

Прокурор перед початком розгляду по суті, заявила клопотання про проведення засідання у закритому режимі, без участі, зокрема, представників ЗМІ. В обґрунтування зазначала, що у ході розгляду буде оголошуватись інформація, яка стосується інших учасників конфлікту, зокрема, їх ідентифікуючих ознак.

У задоволенні даного клопотання було відмовлено за безпідставністю.

У судовому засіданні підозрюваний повідомив, що приїхав на поле, яке вони обробляють і побачив автомобіль, який заблокував оприскувач, що проводив сільгоспроботи. Два чоловіка з автомобіля розпочали конфлікт, а згодом почали стріляти з рушниць. У відповідь, підозрюваний здійснив в їх бік дві автоматичні черги зі свого мисливського карабіну.

Факт внесення змін в конструкцію карабіну, які дозволяють здійснювати постріли автоматичними чергами заперечив і повідомив, що придбав цю зброю вже з такими конструкторськими особливостями.

Захисники заявили клопотання про взяття підозрюваного на поруки двома депутатами Миколаївської обласної Ради.

Проти задоволення клопотання прокурора захисники заперечували, наполягаючи, що підозра необґрунтована, а ризики недоведені.

Розглянувши матеріали клопотання та заслухавши думки сторін, слідчий суддя Дмитро Тішко ухвалив обрати щодо підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою до 23.07.2021 року без права внесення застави.

 

 

Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва