Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До Центрального районного суду м. Миколаєва звернулись з позовними заявами про незаконне звільнення два працівники відокремленого господарського структурного підрозділу "Універсал" ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара": директор Моргун С.Я. та інженер-технолог Волкова Л.С. У своїх позовах вони вимагали поновити їх на роботі, усунути перешкоди входу на територію Заводу, стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу. Один з позовів стосувався також відшкодування моральної шкоди.
У ході судового розгляду справи, під головуванням судді Галини Подзігун, встановлено, що 22 грудня 2015 року Моргуна С.Я. було звільнено за п. 1 ст. 41 КЗпП України(одноразове грубе порушення трудових обов'язків керівником підприємства, його заступниками, головним бухгалтером та його заступником). В обґрунтуванні вказаного наказу генеральний директор підприємства посилається на невиконання ним одного з пунктів наказу про реорганізацію ВГСП "Універсал".
Водночас, встановлено, що даний пункт він не зміг виконати з об'єктивних причин, через анулювання його довіреності, окрім цього він не був ознайомлений з наказом під підпис. А з 16 листопада 2015 року його взагалі перестали допускати на територію підприємства.
Таким чином, судом встановлено, що керівництво Заводу своїми діями фактично унеможливило виконання позивачем вказаного наказу, за що й його і звільнили.
Виходячи із зазначеного, суддя Галина Подзігун вирішила: визнати незаконним звільнення Моргуна С.Я. та поновити його на роботі, усунути перешкоди щодо входу на територію заводу, стягнути з ДП на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 23 грудня 2015 року по 02 березня 2016 року включно і судовий збір у розмірі 487 грн. 20 коп. Окрім цього з підприємства стягнуто на користь держави судовий збір у розмірі 1 653 грн. 60 коп.
У судовому засіданні за позовом інженера-технолога ВГСП "Універсал" Волкової Л.С., під головуванням судді Ольги Гуденко, встановлено, що 13 січня 2016 року відповідно до п.4 ст.40 КЗпП України працівницю за прогули без поважних причин звільнили. Водночас, відсутність на робочому місті відбулась з незалежних від неї причин, оскільки з 16 листопада 2015 року за усним розпорядженням генерального директора Заводу її не допускали на робоче місце, про що збирались відповідні Акти.
Після був виданий інший наказ, яким скасовано наказ про звільнення за прогули без поважних причин. Натомість Волкову Л.С. звільнено за п.1 ст.41 КЗпП України (одноразове грубе порушення трудових обов'язків керівником підприємства, його заступниками, головним бухгалтером та його заступником).
При цьому, позивачка не займала жодну з посад із вказаних в п.1 ст.41 КЗпП України, а працювала інженером-технологом, тому звільнення за цією підставою також є незаконним.
Виходячи із зазначеного, суддя Ольга Гуденко вирішила: визнати незаконним звільнення Волкової Л.С. та поновити її на роботі, зобов'язати ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара" усунути перешкоди у доступі на територію підприємства, стягнути на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 16 листопада 2015 року і по день ухвалення рішення та компенсувати моральну шкоду у сумі 3500 грн, допустивши негайне виконання рішення в частині поновлення на роботі та стягнення зарплати за один місяць. Також з підприємства стягнуто 2204,8 грн судового збору.
Прес-служба Центрального районного суду м. Миколаєва