Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
За наслідками розгляду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності в порядку ст.49 КК України (за строками давності) суддя Центрального районного суду м.Миколаєва Сергій Чернієнко постановив ухвалу у кримінальному провадженні за обвинуваченням в неналежному виконанні професійних обов’язків медичним працівником, внаслідок чого у 2008 році настала смерть породіллі - молодої жінки.
У ході підготовчого судового засідання захисник обвинуваченого заявив клопотання про те, що, оскільки строки притягнення обвинуваченого до кримінальної відповідальності сплинули, є підстави для звільнення обвинуваченого від відповідальності та закриття у зв’язку з цим кримінального провадження.
Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання захисника.
Потерпілі та представник потерпілої проти задоволення клопотання заперечували, вважали, що вирішення порушеного у клопотанні питання є передчасним, наполягали на призначенні судового розгляду на підставі обвинувального акту, дослідженні доказів та перевірки правильності кваліфікації дій головного лікаря.
Так, відповідно до ч. 4 ст.286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 49 КК України передбачено безумовне звільнення особи від кримінальної відповідальності у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачено покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі, якщо з дня вчинення нею злочину минуло 3 роки.
Злочин, передбачений ч. 1 ст.140 КК України, у вчиненні якого обвинувачується медичний працівник, відповідно до ст. 12 КК України, належить до категорії злочинів невеликої тяжкості. З обвинувального акту слідує, що з моменту вчинення злочину, тобто з 31 грудня 2008 року, минуло більше трьох років.
Відтак, суд, вислухавши думки учасників процесу, перевіривши наявність законних підстав для звільнення обвинуваченого, ухвалив задовольнити клопотання та звільнити головного лікаря пологового будинку від кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, 22.01.2016 суддя Центрального районного суду м.Миколаєва Сергій Медюк постановив ухвалу у кримінальному провадженні за обвинуваченням трьох лікарів цього пологового будинку, які так само обвинувачувалися у вчиненні даного кримінального правопорушення.
За наслідками розгляду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності в порядку ст.49 КК України (за строками давності), яке вніс в ході судового розгляду представник державного обвинувачення, суд постановив задовольнити клопотання та звільнити медичних працівників пологового будинку від кримінальної відповідальності.
Звільнення від кримінальної відповідальності всіх обвинувачених відбулося не з реабілітуючих підстав і не звільняє обвинувачених від цивільно-правових наслідків.
Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва