Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя Центрального районного суду м.Миколаєв Світлана Скрипченко постановила вирок про визнання винним жителя Миколаєва, який погодився "очолити" фіктивну фірму.
Суд встановив: вказаний громадянин (який, до слова, у свої 32 роки є неодноразово судимим за крадіжки та незаконне поводження із холодною зброєю) погодився на пропозицію іншої особи "придбати" суб'єкт підприємницької діяльності - товариство з обмеженою діяльністю. Зрозуміло, що він не мав на меті здійснювати таку діяльність, натомість за готовність стати "зіцголовою" невибагливо одержав 200 гривень.
Подальше будо справою техніки. "Зіцголова" підписав протокол "зборів учасників ТОВ "N"" та інші "документи", підписав у нотаріуса картку із зразками підписів і відбитка печатки новоутвореного товариства та відкрив у банку розрахункові рахунки із встановленням системи "Клієнт-банк".
Після цього чоловік віддав усі документи іншій особі, яка почала використовувати їх для прикриття незаконної діяльності, зокрема, пособництва підприємствам в умисному ухиленні від сплати податків (ПДВ і податку на прибуток).
Органом досудового слідства підозрюваний обвинувачувався у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205 КК України, а саме в придбанні суб'єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності.
Разом із обвинувальним актом до суду надійшла угода про визнання винуватості, що була укладена між прокурором прокуратури Миколаївської області та підозрюваним.
У судовому засіданні останній визнав себе винуватим, просив затвердити угоду та призначити йому узгоджене покарання - штраф у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів.
Вивчивши матеріали справи, суд ухвалив вирок: затвердити угоду про визнання винуватості, визнати обвинуваченого винним і призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн.; окрім того, конфіскувати в дохід держави речовий доказ - грошові кошти з розрахункового рахунку ТОВ "N", на які був накладений арешт, у розмірі 1 000 043 грн. 27 коп.
Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва
Довідково
Відповідно до правил ст.ст. 468, 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Витяг із Кримінального кодексу України
Стаття 205. Фіктивне підприємництво
1. Фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона, -
карається штрафом від п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або заподіяли велику матеріальну шкоду державі, банкові, кредитним установам, іншим юридичним особам або громадянам, -
караються штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Примітка. Матеріальна шкода, яка заподіяна фізичним особам, вважається великою, якщо вона у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а матеріальна шкода, яка заподіяна державі або юридичним особам, вважається великою, якщо вона у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
{Стаття 205 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4025-VI від 15.11.2011}