Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Задача будь-якого суду - забезпечити зручні умови для перебування у ньому громадян. У цьому переконаний голова Київського районного суду міста Одеси Сергій Чванкін, який провів минулого понеділка невелику "екскурсію" по суду для гостей із Миколаєва.
Ознайомитися з методами роботи колег із сусідньої області та поділитися власним досвідом приїхали голова Центрального районного суду м.Миколаєва Галина Подзігун, суддя цього суду Дмитро Тішко, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України Віктор Сікиринський, завідувач сектором кадрової роботи ТУ ДСА України в Миколаївській області Марія Султанська та інші.
Як зізнається сам Сергій Чванкін, ще кілька років тому Київський районний суд був, м'яко кажучи, в занепаді. Наприклад, у рейтингу за підсумками 2010 року він зайняв передостаннє 28 місце. Сьогодні ж установа посідає перше місце, тож миколаївські судді вирішили особисто відвідати установу, що вже стала відомою в суддівських колах.
Подивитися в суді дійсно є на що. Вся діяльність суду спрямована на забезпечення комфорту для відвідувачів. На вході на них чекає спеціальне табло, на кшталт домофону, за допомогою якого можна швидко зв’язатися з секретарем або помічником судді та отримати корисну інформацію щодо подальших дій. Людина може також звернутися до Інформаційного центру суду, в тому числі й телефоном, та отримати вичерпну відповідь щодо розгляду справи.
За потреби – скористатися безкоштовним Wi-Fi або підзарядити свій мобільний телефон просто в приміщенні суду. Тут же – інформаційно-платіжний термінал, через який можна швидко сплатити судовий збір.
Працівники установи – незмінно доброзичливі та готові прийти на допомогу відвідувачу будь-якої хвилини. Можливо, цьому сприяє спокійна класична музика, яка ненав’язливо наповнює коридори суду. «Суд має бути відкритим для людей, - наголошує Сергій Чванкін. – Щоби вони знали: їм тут допоможуть, без черг і зайвих затримок. Пам’ятаю, як у 2011 році громадяни змушені були із сьомої години ранку займати чергу, аби подати заяву. Такого не повинно бути». І додає не без гордощів: «Протягом останніх двох років нас відвідало стільки іноземних делегацій, скільки не було й у столичних судах за 25 років!».
Керівництву Київського районного суду міста Одеси вдалося за досить короткий термін налагодити його успішну роботу, незважаючи на те, що він є одним із самих крупних в Україні. Саме тут за сприяння агентства США з міжнародного розвитку USAID із 1 вересня поточного року здійснюється пілотний проект «Електронний суд», за яким, певен голова суду, - майбутнє. Він окремо відзначає заслуги колективу, який доклав великих зусиль до того, що демонструють сьогодні гостям. До прикладу, далеко не всі українські суди мають подібні зали судових засідань, спеціально обладнані для проведення відеоконференцзв’язку.
Окремий напрямок роботи – створена на базі суду його головою Асоціація слідчих суддів. С.Чванкін зазначає: «Кінцева мета нашої організації – спростити спілкування людини з органами правосуддя». Одна із задач, які ставить перед собою об’єднання – доопрацювання Кримінально-процесуального кодексу в законодавчому полі. До речі, до асоціації запрошують не лише суддів, а й інших представників професії юриста. Члени асоціації систематично, не рідше разу на місяць-півтора, збираються для обговорення актуальних проблем, готують проекти звернення до тих чи інших органів влади, до народних депутатів – із проханням підтримати законопроекти. Але перед тим, як розповів Сергій Анатолійович, асоціація передає проекти науковцям, щоби отримати експертну оцінку з науковими висновками, які, в свою чергу, опрацьовуються робочою групою.
Начальник територіального управління ДСА України Віктор Сікиринський наголосив: миколаївські судді обов’язково візьмуть «до озброєння» досвід своїх колег. Очільник судової адміністрації підтримав ідею створення у Миколаєві філіалу Асоціації слідчих суддів, і того дня в суді відбулося символічне «укладання угоди» між миколаївцями та одеситами. «Налагодження ділових контактів, безумовно, сприятиме більш плідній роботи судів», - сказав Віктор Іванович.
Сергій Чванкін розповів, яку велику увагу приділяють в суді відкритості та прозорості: налагоджена безперебійна робота прес-служби суду, яка успішно взаємодіє з місцевою пресою, регулярно проводяться «Дні відкритих дверей». Адже громадськість має право знати, як саме здійснюється правосуддя, які реформи проводяться за його дверима.
Наприкінці миколаївська делегація подякувала за теплий прийом та отриману інформацію. «Зустріч була дуже корисною для нас та допоможе покращити роботу нашого суду» - зазначила голова Центрального районного суду м.Миколаєва Галина Подзігун.
Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва